Pierwszy na Świecie Polski album o Kirgistanie

09-04-2023

Autorem pierwszego na polskojęzycznego albumu "Kirgistan - gdzie góry dotykają nieba" o Kirgistanie jest jezuita Damian Wojciechowskiego, wydawnicta Rhetos.

Album "Kirgistan - gdzie góry dotykają nieba" zachwyci miłośników fotografii przyrodniczej oraz wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w pięknie i tajemniczości Kirgistanu. Album został przygotowany przez jezuitę Damian Wojciechowskiego, przewodnika górskiego żyjącego w Kirgistanie od 2004 roku. Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony będzie na wsparcie Dziecięcego Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego nad jeziorem Issyk-kul (issykcenter.kg), prowadzonego przez autora.

Jest to album składający sie ze 240 stron i 389 fotografii. Jest równocześnie przewodnikiem, który szczegółowo omawia poszczególne pasma górskie zaznaczając ich zalety w różnych rodzajach turystyki i górskiej działalności. Całość dopełniają 5 map z praktycznymi informacjami dla tych, którzy pragną odwiedzić ten piękny górzysty kraj. Na zdjęciach uwiecznione są malownicze krajobrazy, góry, rzeki i jeziora oraz zwyczaje i kulturę ludzi zamieszkujących ten fascynujący kraj. Zdjęcia te przedstawiają piękne krajobrazy górskie, m.in. pasma Tien Szan, Pamir czy Alaj. Można na nich podziwiać majestatyczne szczyty, piękne doliny, jeziora i rzeki, a także mieszkańców Kirgistanu i ich zwyczaje. W albumie znajdują się także opisy miejsc, w których zostały wykonane zdjęcia, co pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć kontekst tych pięknych krajobrazów i poznać kulturę i historię tego kraju.

Więcej zdjęć autora mogą Państwo obejrzeć tutaj. 


W albumie znajdują się także opisy miejsc, w których powstały fotografie, co pozwala lepiej zrozumieć kontekst tych pięknych krajobrazów i poznać historię i kulturę Kirgistanu. Dodatkowo, autor dzieli się swoimi refleksjami na temat podróży i doświadczeń, co sprawia, że album nabiera jeszcze głębszego wymiaru.
"Kirgistan - gdzie góry dotykają nieba" to album, który zachwyci miłośników fotografii przyrodniczej i podróży oraz wszystkich, którzy chcą poznać piękno i tajemniczość Kirgistanu. Damian Wojciechowski jako doświadczony podróżnik, przeprowadza czytelnika przez góry, doliny i stepy Kirgistanu, oferując niezwykłą podróż przez ten unikalny kraj.
Kirgistan to górzysty kraj, gdzie tereny górkiskie stanowią 94 % powierzchni kraju, a ich średnia wysokość wynosi 2750 metrów. Jest to rajskie miejsce dla miłośników himalaizmu. Na terenie tego kraju leżą takie szczyty jak Pik Pobiedy 7439 m, Pik Lenina 7134 i Chan Tengri 7010. Setki szczytów o wysokości 4-5000 metrów czekają na je zdobywanie. Szczyty znajdujące się w paśmie Kakszał-Too i Turkmestańskich Górach są wzywaniem dla najlepszych alpinistów i przyciąga himalaistów z Całego Świata. W Kirgistanie są ogromna ilości miejsc, gdzie można zajmować się wspinaczką skałkową, mnie lub bardziej wymagającego trekkingu.

Kirgiskie góry to wziąż dziewicze czekają na swoich odkrywców. Sam kraj nie znajdujący się w ofercie ITAKI czy TUI Poland. Więcej informacji o Kirgistanie, znajdą Państwo na stronie www.kyrgyzstan.pl

Największy zbiór zdjęc z Kirgstanu mogą Państwo obejrzeć tutaj.