Flet ceramiczny w kształcie Wielbłąda

  • Dodaj recenzję:
  • 101-2
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 35,00 zł

Flet ceramiczny podłużny w kształcie wielbłada

Nietuzinkowy ceramiczny instrument dmuchany wykonany z gliny. Wydaje się być nieskomplikowaną dziecinną zabawką, opartą na prostej konstrukcji, której podstawą jest wydrążone wnętrze i otwory. Ich różnorodność wynika nie tylko z bogactwa ich form, począwszy od zwykłej podłużnej, po starannie wypracowane, niemal realistyczne figurki zwierząt i ptaków. Każdy posiada sześć otworów. Umiejscowienie dziur jest związana z określonym dźwiękiem.

Przypomina on kirgiski etniczny instrument muzyczny zwany „czoor”, który jest nieodłącznym elementem muzyki folklorystycznej. Koczownicy wierzyli, że emitowane dźwięki przez czoor oczyszczają od złych duchów.

Może stanowić piękny prezent jak dla dziecka tak i dla dorosłego.

Formowany ręcznie z glinki ceramicznej, wypalany, glazurowany.

Wysokość: 8,5 cm, szerokość: 10,5 cm

Waga: 142 g.

Nietużinkowy instrument dmuchany powstał z ceramiki. To jest uproszczona wersja dla dzieci i początkujących. Może stanowić piękny prezent jak dla dziecka tak i dla dorosłego. Przypomina on kirgiski etniczny instrument muzyczny zwany „czoor”, który jest nieodłącznym elementem muzyki folklorystycznej.

Koczownicy wierzyli, że emitowane dźwięki przez "czoor" oczyszcza od złych duchów.

Ma zaokrąglone kształtu i występuję w różnych krztałtach. Każdy posiada sześć otworów. Umiejscowienie dziur jest związana z określonym dzwiekiem.